SAHİLDE VE HAVUZ KENARINDA BİLE SÜREKLİ TEMİZ ENERJİ
English Français

SOLBRELLA Nedir?

SOLBRELLA - ŞEMSIYE VE GÖLGELİKLER İÇİN GÜNEŞ ENERJİSİ

Yeni bir fikir !

SolBrella, büyük bir yenilik. Üstelik %100 Türk buluşu ve ürünü.

Güneşten korunmak için kullandığımız şemsiye ve gölgeliklerde , yine güneş enerjisinden yararlanarak elektrik üreten SolBrella, bize tam da ihtiyaç duyduğumuz yerde yeteri kadar temiz enerji sağlıyor.

Sahilde denize girerken cep telefonunuzun şarjı artık hiç bitmeyecek. Güneş enerjisinden elektrik üreten SolBrella bize tam da plaj şemsiyesinin altında yeteri kadar enerji sağlıyor. Üstelik bedava ve temiz bir enerji. 

2010 Yılında iki Türk mühendisi tarafından buluşu yapılan ve patentlenen SolBrella, 2012 yılında patent belgesi almaya hak kazandı. Ayrıca yine 2012 yılında Türk Patent Enstütüsü Bilim Konseyi tarafından son 7000 buluş arasında öne çıkan ilk 10 yerli fikir ve buluştan biri seçildi.

SolBrella iki parçadan oluşuyor:

  1. Güneş Enerjisinden elektrik üreten papatya şeklindeki parça, şemsiye ve gölgelikler ile uyumlu tasarımı sayesinde kolayca monte ediliyor.
  2. Şemsiyenin direğine de bağlanabilen Bağlantı ve Şarj kutusu da üzerinde 2 adet USB soketi ile mobil cihazların kolayca şarj edilmesine imkan veriyor. İstenirse USB ile uyumlu , içecek soğutucu, vantilatör, lamba vb ürünler de kullanılabiliyor.

USB ile şarj edilen her cihazı SolBrella ile kullanabilirsiniz.
İhtiyaç halinde, SolBrella, Otomobil Araç çakmak soketi ile de sunuluyor. Böylece 12V DC ile çalışan her türlü aksesuar ile uyumlu oluyor.

Solbrella, modüler yapısı ile değişik güçlerde enerji sunabiliyor. Standart ürün 12 V-20 Watt üretiyor. İsteğe göre modüllerin sayısı artırılıp, istenen güce ulaşılabiliyor. Modüller farklı mimari ile birleştirilip, tekne-yat, düz tente, çatı, çadır, kamp karavanı gibi yerlerde de kolaylıkla ve başarıyla kullanılıyor.

SolBrella, bir çok yenilikçi özelliği ile çok farklı uygulama alanları bulabiliyor.

Temel Özellikleri

Teknik Özellikleri

Standart SolBrella 8 adet güneş modülünden oluşmaktadır.

Ürün toplam 12V - 1.6 A (DC) gerilim üretir. Maksimum 20Watt güç üretir. Bu güç , mobil telefon , taşınabilir tablet bilgisayar, USB vantilatör, MP3 player, taşınabilir radyo, ufak şarjlı el fenerleri, araç içi mini içecek soğutucu gibi bir çok ürünün ihtiyacını karşılamaya yeterlidir.

Güneş modülüne bağlanan şarj ünitesi, isteğe göre şemsiye ve gölgeliklerin direğine bağlanabilmektedir. Bağlantı son derece kolaydır. Şarj ünitesi 2 adet USB konnektör sağlamaktadır. Bu USB konnektörler, güncel tüm USB uyumlu cihazların şarjı için kullanılabilmektedir.

MODEL SB-08.20
Modül Sayısı 8 adet
Üretilen Voltaj    12 V DC
Üretilen Güç 20Watt max.
Ağırlık 2.4kg
Bağlantı 2 x USB
Şarj Voltajı 5 V DC – 1 A max.

Uygulamalar


SolBrella güneş modülleri ve bağlantı kutusu, her çeşit ve büyüklükteki şemsiye veya gölgeliğe uygun şekilde üretilmiştir. Montajı ve sökümü son derece kolaydır. Bakım ve tamirat gerektirmez. Sorunsuz bir şekilde yıllarca kullanılabilmektedir.